1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Od roku 2012 jsem byla zaměstnancem České pošty, od roku 2015 jako vedoucí pobočky. Zároveň jsem u České pošty vykonávala od roku 2017 DPČ. K 30.6.2023 jsem ukončila HPP z organizačních důvodů a bylo mi vyplaceno odstupné. Nadále mi ale běží DPČ, které mi Česká pošta ukončuje k 31.8.2023.

Nabídli mi novou smlouvu na DPČ od 1.9.2023, ale potřebuji se zeptat, jelikož se jedná o stejného zaměstnavatele, zda bych podpisem té nové smlouvy na DPČ nezapříčinila to, že bych musela část odstupného vracet. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Amálie.

ODPOVĚĎ:
Každý pracovněprávní vztah se posuzuje zvlášť. Dosavadní DPČ, ani případně nová DPČ nemá žádný vliv na průběh a ukončení pracovního poměru na HPP, ani na okolnosti jeho skončení. Uzavření DPČ tedy nezapříčiní povinnost vracet odstupné, neboť pracovní poměr, ze které právo na odstupné vzniklo, skončil.