Od 17.4.2023 jsem začala pracovat na dohodu o provedení práce DPP. Pracovní doba je od 17-21 hod. , ale tato informace není uvedena v DPP. Je tam pouze uvedeno, že se DPP uzavírá v rozsahu max 300 hodin/rok a že se dohoda uzavírá na dobu neurčitou. Může to takhle být?   Mám obavy, když ve smlouvě není uveden přesný čas pracovní doby od 17 do 21 hodin, jestli mi příští měsíc zaměstnavatel zaplatí všechny odpracované hodiny? Předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Rozvržení pracovní doby nemusí být v dohodě uvedeno a obvykle ani nebývá. Zaměstnavatel by měl vést evidenci pracovní doby, aby mohl zaplatit veškerou odpracovanou dobu.
Pokud máte pochybnosti, doporučuji vést si také vlastní evidenci pracovní doby, pokud je to možné s nějakým důkazem, že doba byla odpracována.