V lednu 2023 jsem měl pracovní úraz, dočasná pracovní neschopnost, tedy DPN stále trvá, min. do července 2023. Mám přiznaný předčasný důchod bez výplaty. K 1.7.2023 jsem chtěl požádat o jeho uvolnění a v práci dát výpověď, ale mám to udělat, když budu stále na DPN?   Děkuji, Blažej.

ODPOVĚĎ:
Rozhodnutí je zcela na Vás a na Vašem úsudku. Vzhledem k tomu, že jste v PN, nic Vás nenutí pracovní poměr ukončit. Záležet proto bude na Vašem zdravotním stavu a na Vaši preferencích.