Počet stránek ve webu: 47792

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Za trvání manželství jsem roce 2015 jsem od svého otce převodem nabyla členská práva v bytovém družstvu. Ve smlouvě o převodu je uvedeno, že tato práva nespadají do SJM. Manžel byl tehdy u toho a podepisoval dokument, kde s touto skutečností souhlasí. Tento dokument je uložen na bytovém družstvu.  

    Momentálně jsem podala žádost o rozvod a můj dotaz tedy je, zda má manžel právní nárok na tento podíl, či zda má zde pouze právo na bydlení, které rozvodem pozbude?   Případně s nějakou lhůtou pro opuštění bydlení.

     

    Odpověď:

    Jelikož bytové družstvo omezilo nabytí družstevního podílu do společného jmění a spoluvlastnictví svědčí právo pouze Vám. Právo bydlení se vztahuje podle občanského zákoníku k věci v SJM, což podíl v byt. družstvu ve Vašem adhoc případě není. Manžel tak v obydlí pouze bydlí a není třeba soudem právo bydlení vypořádávat.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování