Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Budu mít nárok na příspěvek na bydlení (státní sociální podpora), když mám uzavřenou nájemní smlouvu družstevního bytu s družstevníkem, který má byt od družstva? Tudíž je vlastníkem družstvo. Děkuji, Tereza

    Odpověď:

    Nárok na příspěvek na bydlení máte i jako nájemce družstevního bytu za předpokladu, že máte v bytě trvalé bydliště a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení. Těchto 30% nebo 35% příjmů současně nesmí představovat vyšší částku než je částka tzv. normativních nákladů na bydlení. Výše normativních nákladů na bydlení se odvíjí od druhu bydlení, velikosti obce a počtu osob v domácnosti, přehled těchto nákladů najdete např. zde: http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_bydleni. Pro nárok na příspěvek na bydlení je zapotřebí doložit příjmy za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Mezi příjmy se kromě příjmů z výdělečné činnosti a podnikání započítávají také nemocenské a důchodové dávky, podpora v nezaměstnanosti a dávky státní sociální podpory. Pokud se domníváte, že všechny výše uvedené podmínky splňujete, můžete si o příspěvek na bydlení zažádat na úřadě práce v místě Vašeho bydliště.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování