1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Mohu podat žádost o rozvod dřív jak po roce od svatby? Mohu jej podat k soudu kde bydlím nyní? Nemáme spolu žádné děti ani společný majetek. Žijeme odděleně zatím 12/2018-02/2019. V podstatě jsme se na rozvodu dohodli. Děkuji, Daniela

ODPOVĚĎ:
Podat návrh na rozvod můžete i dříve, než rok po svatbě, nicméně rozvod by nebyl možný dohodou, ale pouze formou rozvodu sporného, soud tedy musí zkoumat příčiny rozvratu manželství. Pokud se na příčinách rozvratu shodnete, soud je nebude zkoumat nijak detailně. Návrh na rozvod podáváte k soudu, v jehož obvodu jste měli poslední společné bydliště jako manželé.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Je možné požádat o rozvod manželství pokud oba manželé souhlasí a dohodli se?