Budeme se s manželem rozvádět. Našel si milenku, ke které následně utekl. Máme hypotéku na chalupu, kterou bychom rádi zanechali pro děti. Je možné se rozvést s tímto finančním závazkem? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Na vypořádání sjm se můžete dohodnout. Pokud na dohodu přistoupíte oba, nebude ve sporné věci rozhodovat soud. Je však potřeba tuto dohodu uzavřít písemně a nechat ji potvrdit soudem.