Počet stránek ve webu: 47567

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    S manželkou jsme si před 6-ti lety vzali novomanželskou půjčku 600.000 Kč, zaplaceno máme 400 tis. (tj. 200 tis zbývá doplatit). Půjčku jsme si brali na rekonstrukci domu, který patřil rodičům manželky, před rokem tchán s tchýní darovali tento dům manželce. Děti nemáme.
    Manželka nyní čeká dítě s jiným mužem, kterého si nastěhovala do domu (já jsem se odstěhoval). Nyní bude zřejmě probíhat rozvod. Chtěl jsem se zeptat: Nárok na dům zřejmě nemám, jelikož byl věnován manželce, na tom zřejmě nezmění nic ani skutečnost, že jsem většinu domu opravil vlastními silami. Mám nárok alespoň na polovinu z již zaplacených peněz z půjčky (tj: 400/2 = 200 tisíc)? Všechy faktury jsme zasílali bance, takže s dokazováním by neměl být problém. Majetkové vypořádání musí být před rozvodem? Děkuji, Petr

    ODPOVĚĎ
    Prvně proběhne rozvod, pak majetkové vypořádání (a to i kdybyste uzavřeli dohodu o majetkovém vypořádání – musí ji soud schválit a to učiní až po rozvodu manželství).

    Investice do majetku před soudem musíte prokázat, neměl by to být větší problém (máte-li doklady od jednotlivých úhrad apod.).
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování