Chtěla bych se zeptat jestli je platná závěť která je dle obsahu závěti psaná před rokem 2010, ale datum není uvedeno, navíc osobou která trpěla paranoiou vůči sousedům (ti nejsou v závěti uvedeni) ale léčila se, chodila pravidelně na kontroly ke svému psych. lékaři. Děkuji, Fioména

ODPOVĚĎ:
Pokud závěť není datována, je neplatná.

Pokud pořizovatel závěti v době sepisu prokazatelně trpěl takovým onemocněním, které mu znemožňovalo dobře chápat smysl právních jednání, byla by závěť neplatná i z tohoto důvodu. V tomto případě by ale prokazování psychického stavu pořizovatele závěti bylo předmětem dalšího dokazování.