Povezu v ČR v autě 3 děti ve věku 7, 6 a 3 roky. Do auta se vejdou na zadní sedadlo jen 2 sedačky. Slyšela jsem, že v tom případě může být jedno z děti pouze na sedadle mezi sedačkami. Prosím o odpověď, kterou použiji v případě kontroly policií na cestě. Děkuji. Vanda

ODPOVĚĎ:
Je tomu tak. Dle § 6 odst. 1 písm. f) zákona č. 362/2000 Sb. , platí, že řidič je povinen přepravovat ve vozidle, které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem a ve kterém jsou na zadním sedadle již umístěny 2 dětské autosedačky a nedostatek prostoru neumožňuje umístit třetí dětskou autosedačku, třetí dítě starší 3 let a menší než 150 cm na zadním sedadle pouze, je-li toto dítě za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Nemožnost umístění 3 autosedaček dozadu do auta, může být dítě mezi sedačkami?