Je povinnost při koupi chalupy (rekreační objekt) sjednat na tento pojištení? Realitní makléřka nám po zaplacení rezervačního poplatku oznámila, že před podepsáním kupní smlouvy se musí rekreační chalupa pojistit. Chalupu budeme (já a manželka) platit ze společných úspor, ne hypotékou. Děkuji, Honza

ODPOVĚĎ:
Obecně není stanovena povinnost pojistit nemovitost. Před podpisem kupní smlouvy je nemovitost stále ve vlastnictví prodávajících, ti by měli řešit pojištění.
Opačná situace by mohla nastat, pokud jste se v rezervační smlouvě zavázali zajistit pojištění. Pokud nikoliv, požadavek realitní makléřky odmítněte.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Může chtít realitní kancelář pojištění nemovitosti už při podepsání rezervační smlouvy?
  • Je možné makléři odmítnout pojištění nemovitosti při podpisu rezervační smlouvy?