10/2018 jsem na otce syna podala žalobu na úhradu výživného neprovdané matky (syn * 2016). Zatím proběhl pouze soudní rok, jinak je řízení na 3 měsíce přerušeno. Mohu žalobu doplnit? V původní žalobě jsem neuvedla přesnou výši vyzivneho. Poté co znám výši příjmu expartnera bych chtěla doplnit žalobu o konkrétní částku. Pokud to lze, jako formou? Mohu ještě do spisu doplnit informace o mém příjmu před mateřskou? A požádat soud o vyžádání potvrzení o příjmech expartnera? Děkuji, Milena

ODPOVĚĎ:
Ano, do spisu můžete v průběhu řízení cokoliv dokládat a také máte právo upravit žalobu, můžete tedy doložit jak zprávy o příjmu, tak doplnit konkrétní částku. Uděláte to jednoduše, napište k soudu k uvedené spisové značce, že upřesňujete výši částky a dokládáte listiny. A dále že navrhujete, aby si soud vyžádal sám příjmy expartnera.