1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem vlastníkem rekreačního objektu, který zároveň pronajímám. Z osobních důvodů jsem se rozhodla tento objekt prodat. Tento fakt vyvolal negativní reakce od souseda, který zastavil příjezdovou cestu k mému pozemku. Dle katastru nemovitostí je tato cesta půlená v jeho a můj prospěch.

17.4.2019 jsem navštívila příslušné úřady (Stavební a dopravní úřad), kde mi bylo jako nejrychlejší řešení (t. č. je tímto znemožněn přístup i rekreantům, kteří si objekt na tuto dobu měli pronajmout) doporučeno podat na Okresním soudu Semily Návrh na ochranu proti zásahu do pokojného stavu.
Mohli by jste mi prosím poradit zda toto z právního hlediska je to nejsprávnější, popř. poradit s formulací Žádosti na tento návrh?
Předem děkuji za kladné vyřízení. Děkuji, Eleonora

ODPOVĚĎ:
V daném případě, pokud se se sousedem nedomluvíte, je řešením tzv. sousedská žaloba. Zde je ale na místě navštívit advokáta, jejichž seznam najdete na www.advokatikomora.cz. Jedná se o složitou záležitost, do žaloby je třeba detailně vylíčit všechny skutečnosti, navrhnout důkazy a hlavně dobře zformulovat tzv. petit žaloby, tedy čeho se domáháte. Pokud žaloba nebude dobře zformulovaná, může být soudem zamítnuta, je třeba její text nepodcenit.