Jsem bývalým zaměstnancem zkrachovalé cestovní kanceláře. Ve firmě jsem pracoval mimo jiné na organizaci zájezdů, rezervacích letenek a podobně. Finanční záležitosti jsem neměl na starosti, měl jsem sice podepsanou hmotnou zodpovědnost, ale všechny finance ve firmě řešil pan ředitel. Pan ředitel nechal jedněm klientům vystavit letenky za dovolenou a za tyto letenky vystavující firmě nezaplatil. Firma se obrátila na policii, která nyní kontaktuje mně a chce po mně informace k celému případu. V pracovní smlouvě mám odstavec, kde je napsané, že firmu nesmím nijak poškodit, zejména ne zveřejňováním interních informací, mezi něž toto rozhodně patří. S případem nemám co do činění, žádný přestupek jsem nespáchal, jen jsem ve firmě pracoval a rezervace fyzicky zařizoval. Policie na mě poměrně důrazně tlačí a tvrdí mi, že svědectví podat musím. Mám strach, že pokud svědectví podám, podá na mě bývalý šéf žalobu za porušení dané části smlouvy. Otakar
Povinnost svědčit na policii
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Trestní řízení
- Zobrazení: 3465
Povinnost svědčit na policii
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Odpověď:
Ze zákona máte svědeckou povinnost, obzvlášť v případě trestního řízení. Výjimka se vztahuje pouze na případ, že byste svědectvím ohrozil sebe nebo osoby blízké. Pokud neuposlechnete, budete policií předveden nebo i pokutován.
Nezveřejňování interních informací se z povahy věci nemůže týkat státních orgánů při vyšetřování trestného činu.
Nezveřejňování interních informací se z povahy věci nemůže týkat státních orgánů při vyšetřování trestného činu.
Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
Komentáře vytvořeny pomocí CComment