1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Na začátku ledna 2023 jsem měl konflikt se sousedem. Nejprve došlo k hádce a poté jsem neudržel nervy a praštil ho po zadku hráběmi. Soused toto samozřejmě nahlásil PČR a aktuálně je na nemocenské. Policie udělala místní šetření, kde jsem nepotvrdil, že bych ho fyzicky napadl, jen jsem potvrdil, že došlo k hádce. Tato vyhrocená situace proběhla beze svědků na obou stranách.

Chtěl bych se zeptat co mě hrozí a jak bych měl postupovat? Mám nadále tvrdit, že k napadení z mé strany nedošlo, pokud budu PČR vyzván k výslechu? Jsem si téměř jistý, že situace nepůjde řešit omluvou a soused se bude snažit toto řešit soudně. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Ve věci šetření se bude vycházet jak z výpovědí jednotlivých účastníků incidentu, tak z jiných důkazů, např. svědeckých výpovědí. Lze obecně očekávat, že v případě prokázání, že k tomuto jednání došlo, by pak toto bylo hodnoceno jako přestupek, kdy by bylo možné uložit pokutu.