Chtěl bych Vás poprosit o vysvětlení bezúhonnosti podle § 22 Zákona o zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. Jelikož jsem byl ve svých 20-ti letech poprvé odsouzen podmíněně k trestu odnětí svobody na tři léta se zkušební dobou na tři léta s § 141 odst. 1 ve stádiu pokusu § 21 odst. 1 Trestního zákoníku - 40/2009 Sb.

Jaká se mně konkrétně týká prosím lhůta a od kdy začíná ubíhat? Jestli od datumu odsouzení nebo od ukončení zkušební doby? Děkuji Jonáš.

ODPOVĚĎ:
V případě podmínečného odsouzení (a nepřeměnění na nepodmíněný TOS) doba běží od právní moci rozsudku, kdy mám za to, že by tato doba měla ve Vašem případě činit 10 let.