Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.482

Darování domu za života majitele a následné dědictví

2 odpovědi

Dobrý den, moji rodiče přespali rodný dům na mého bratra a jeho ženu. Budu mít na vyplacení z tohoto domu nějaký nárok po smrti rodičů?

Dobrý den,
došlo-li k darování za života rodičů, tak do dědického řízení již darovaný majetek zahrnut nebude ani povinnost dárce Váš vyplácet.

Dobrý den, dědeček a babička darovali vnukovy barák i když měli vlastního syna, vše je zaregistrováno na katastru. Dědeček zemřel a babička, teď chce po vnukovy, aby se vyrovnal se svým otcem. Má na to právo?