Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.090

Dědictví po otci

2 odpovědi

Jsem rozvedená z prvního manželství mám dceru 40let její otec je ve výkonu trestu s dcerou se nestýká až se vrátí bude bezdomovec možná bydlištěm někde na úřadě je zadlužený pokud zemře a dcera je jediné dítě o smrti se nedozví a nebude pozvána k dědictví jak to bude s dluhama? Pozvou ji k dědictví? Aby se mohla vzdát dluhů? Nejde to nějak pojistit ještě za života otce? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
každý dědic musí před notářem výslovně uvést, zda dědictví po zůstaviteli přijímá nebo odmítá, pokud už svým jednáním nedal najevo, že chce dědictví přijmout. Tedy notář nemůže dědictví přikázat někomu, kdo se k řízení nedostaví ani se nenechá pro ně zastoupit.

Chcete-li celou záležitost vyřešit již za života otce, může se Vaše dcera předem dědického práva zříci a to smlouvou se zůstavitelem (otcem). Není-li ujednáno jinak, působí zřeknutí i vůči potomkům. Pro sepsání takové smlouvy je vyžadována forma veřejné listiny, tedy musíte kontaktovat notáře.

Dobrý den, po úmrtí matky jsem zdědila 1/4 garáže a 1/4 bytu, chtěla bych po roce vyplatit podíl z garáže. Mohu o vyplacení požádat a za jakých podmínek? Potřebuji souhlas otce, který vlastní 3/4 garáže nebo stačí jen napsat Žádost? Děkuji za odpověď Marcela