Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.429

Lhůta na zrušení, vypovězení smlouvy s Bohemia energy po podepsání smlouvy

3 odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká lhůta, kdy můžu vypovědět smlouvu po jejím podpisu.
Myslím třeba hned druhý den po podpisu, kdy nebyla zaplacena žádná splátka atd. Děkuji Petr Pešek

Dobrý den, záleží v jakém režimu jste smlouvu podepsal - předpokládám, že půjde o smlouvu podle občanského zákoníku.

Pokud jde o spotřebitelskou smlouvu, můžete od ní dokonce ve lhůtě 14 dní odstoupit. Záleží na to co je ve smlouvě sjednáno, občanský zákoník stanoví dvojí typ důvodu pro odstoupení 1( stanovené v zákoně, 2) sjednané ve smlouvě. Obecně vzato je možnosmlouvu vypovědět, nebo od ní odstoupit, případně se dohodnout na ukončení takové smlouvy, klidně hned další den (není-li ve smlově například stanoveno, že ji nelze vypovědět dříve než za měsíc apod.)

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Nemám smlouvu tedˇ u sebe, ale jedná se o placení elektřiny a plynu přes Bohemia Energy. Smlouva je na 2 roky.

Jestli chcete, nascanujte mi ji a pošlete na e-mail, podívám se na ni (snad do týdne, zašlu odpověď), abychom se nebavili pouze "orientačně". bpp-prilohy@seznam.cz