Exekuce pro nezaplacený regulační poplatek - osoba v hmotné nouzi

1 odpověď

Dobrý den, chtěla jsem se informovat. byla mi nařízena exekuce ze 120 Kč za pobyt v nemocnici v době, kdy jsem byla na sociálních dávkách a o tento poplatek sem byla osvobozena, jak mi řekla pracovnice na odboru sociálních věcí. I tak mi byla nařízena exekuce mohu se nějak bránit?
Děkuji

Zdravím Vás, ano můžete se bránit, a to tak, že k soudnímu exekutorovi podáte v souladu s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), návrh na zastavení exekuce. V tomto návrhu argumentujte, tak, že jste v době vzniku poplatkové povinnosti byla od povinnosti hradit regulační poplatky osvobozena, jelikož jste pobírala pouze sociální dávky, a to pomoc v hmotné nouzi. Tuto skutečnost je však nutné k návrhu na zastavení exekuce rovněž i doložit, a to raději úředně ověřenou kopií osvobození od povinnosti hradit regulační poplatky, nebo jiného rozhodnutí, z něhož osvobození od placení regulačních poplatků v době vzniku poplatkové povinnosti vyplývá.