Exekuce Řecko - jak požádat o exekuci pro dluh na výživném

1 odpověď

Potřebuji poradit kam se obrátit v případě, že můj bývalý manžel dluží na výživném cca. 20000 euro a od roku 2001 se o výživné soudím, byl odsouzen a soud byl uzavřen, bohužel bez kladného výsledku. Nenastoupil k výkonu trestu a ani neuhradil dlužnou částku. Potřebuji zjistit kontakt na exekutorskou komoru v ŘECKU kam se mohu obrátit. Na našem MINISTERSTVU SPRAVEDLNOSTI mi doporučili obrátit se na exekuční úřad v Řecku.
Můžete mi prosím jako odborníci jak postupovat?
Pěkný den H.

Zdravím Vás, my se zde zabýváme pouze vnitrostátními exekucemi, nicméně v tomto případě bych se s dotazem obrátila na Exekutorskou komoru České republiky, webové stránky http://www.ekcr.cz. Je totiž možné, že naše komora má kontakt i na zahraniční exekutorské komory, mezi nimi i na řeckou exekutorskou komoru. Vím, že jednotlivé profesní komory spolu spolupracují, a to zejména v rámci EU. Takže bych to zkusila takto, ovšem bez záruky úspěchu.