Vliv rozvodu manželství na exekuce manžela - hrozí zabavení majetku manželky po rozvodu manželství?

1 odpověď

Manžel má exekuce a spadají i na mě, protože jsem manželka. Nějaký čas už spolu nežijeme a momentálně jsme v rozvodovém řízení. Bude se odhlašovat i z mého trvalého bydliště. Pomůže mi rozvod nějak nebo půjdou exekutoři stále i na mě? Děkuji

Zdravím Vás, pokud exekučně vymáhané dluhy vznikly ze trvání manželství, tak je možné, že exekutoři budou tyto pohledávky nadále vymáhat i po Vás. Mám za to, že někteří z exekutorů tak činit po rozvodu již nemusí, ale další ano, to záleží na praxi konkrétního exekučního úřadu a rovněž i na znění exekučních titulů, tedy rozhodnutí, na jejichž základě jsou jednotlivé pohledávky exekučně vymáhány. Zvláště na tom, zda byl žalován pouze Váš manžel nebo i Vy spolu s ním. Pokud by exekuční titul byl veden i proti Vám, tak by Vám ani rozvod nepomohl.