Splácení dluhu malými splátkami - může věřitel dluh vymáhat exekučně?

1 odpověď

Dobrý den,
dostala jsem se do tíživé finanční situace, musím splácet 4 půjčky, na které nemám, protože jsem na nemocenské. Jsem ochotná těmto věřitelům splácet např. 200 Kč měsíčně. Mohou na mě poslat exekuci, i když mám snahu aspoň něco splácet?
Děkuji za odpověď.
Martina

Zdravím Vás, je určitě dobře, když budete dobrovolně hradit určitou částku, ale mám za to, že splátka ve výši 200, - Kč měsíčně, pokud by nebyla výslovně schválena soudním exekutorem Vás před faktickým provedením exekuce nezachrání, neboť pro exekutora by tato částka byla příliš nízká, a proto by tedy nejspíše k exekuci přikročil, i když chápu, že pro člověka v tíživé finanční situaci je i 200, - Kč měsíčně hodně peněz.