Zaplacení dluhu před zahájením exekuce, exekučního vymáhání dluhu - náklady exekuce

3 odpovědi

Dobrý den,
11.3.2016 byla doručena upomínka o zaplacení u ČSOB ČÁSTKA 12027 Kč. Tuto jsem 14.3.2016 u ČSOB KROMĚŘÍŽ uhradil. Doklad mám. 11.7 jsem dostal exekuční příkaz na částku 12027.33 Kč která byla již zaplacena, úrok z prodlení 731 Kč ode dne 8.01.2016 do zaplacení ke dni 06.08.2016 ve výši 2652 Kč - náklady nalézacího řízení 7769 Kč, nákladu oprávněného 2.686 Kč, náklady exekuce 8543 Kč. rozhodnutí soudu 12.4.2016 nabyl právní moc 03.05.2016.
Domnívám se když částka 12027 Kč byla zaplacena 14.03.2016 tak by měl být nový výpočet. Částku chci uhradit ale správnou cenu. Nechci nic dlužit.
DĚKUJI ZA RADU.

Zdravím Vás, pokud je pravda to co uvádíte, je možné podat návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), a to z důvodu úhrady dlužné částky ve výši 12.027,33 Kč, a to již dne 14.03.2016, což dokládáte kopií potvrzení o úhradě dlužné částky. Jelikož byla tato částka zcela uhrazena, máte za to, že exekuce neměla být ani nařizována, neboť již není co vymáhat. Z tohoto důvodu tedy žádáte o zastavení exekuce z důvodu úhrady dlužné částky, neboť je zde dán zákonný důvod pro zastavení exekuce. Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy. Dodávám, že návrh na zastavení exekuce se podává k soudnímu exekutorovi, který tuto pohledávku exekučně vymáhá, a to dvojmo.

Děkuji moc za radu. Moc mi pomohla Přeji hezký den

Zdravím Vás, za málo. Přeji hezký den.