Blokace účtu exekutorem a insolvence - odblokování účtu, jak dlouho to trvá?

1 odpověď

Dobrý den.
Mám zablokovány účet z důvodu exekuce manžela, jsem přitom v insolvenci ale dohodli jsme se na splátkovém kalendáři. Po telefonické domluvě mi účet odblokují.
Jak dlouho trvá odblokování účtu?
Vybrala jsem si dvojnásobek životního minima a potřebuji zbytek peněz.
Děkuji.

Zdravím Vás, odblokování účtu by mohlo trvat od 2 týdnů do 6 týdnů, záleží na tom, kolik toho exekutor má a kdy se danému pracovníkovi Vaše žádost dostane "do rukou". Píšete, že Vy jste v insolvenci, je v ní i Váš manžel či nikoli. Pokud ne, mohl by i on podat insolvenční návrh a exekuce by nemohla být vykonávána. Podmínkou však je, že i Váš muž bude schopen ze svých příjmů uhradit minimálně 30% pohledávek svých nezajištěných věřitelů + odměnu insolvenčního správce ve výši 65.340,- Kč. Pokud byl exekučně postižen Váš účet, je když jste v insolvenci, nemělo se tak stát a o této věci je nutné informovat insolvenční soud a je nutné přiložit i exekuční příkaz k přikázání pohledávky z Vašeho účtu a insolvenční soud by již měl sjednat nápravu.