Předčasné ukončení insolvence - je nutné zaplatit celý dluh nebo jen 30%?

1 odpověď

Dobrý den,
je možné ukončit insolvenci dřív než za 5 let? Stačí aby bylo věřitelům vyplaceno jen 30% z dluhu, nebo musí byt vyplaceno 100% dlužné částky? Nebo se nedá nic dělat a musím platit 5 let?
Děkuji

Zdravím Vás, ano i insolvence může být ukončena dříve, a to před uplynutím 60 měsíců plnění splátkového kalendáře. V tomto případě je však nutná 100% úhrada pohledávek nezajištěných věřitelů dlužníka a zpeněžení předmětu zajištění a současné uspokojení zajištěného věřitele, byl-li do insolvenčního řízení přihlášen. V ostatních případech je nutné dále platit dle splátkového kalendáře po dobu 60 měsíců.
Pokud bylo rozhodnuto o oddlužení zpeněžením majetkové podstaty tak oddlužení skončí prodejem majetkové podstaty dlužníka.
Pro úplnost dodávám, že oddlužení dále končí rovněž i smrtí dlužníka, jedná-li se o insolvenční návrh jednotlivce.