Exekuce - jak zjistit aktuální výši zbývajícího dluhu?

1 odpověď

Dobrý den,
do června 2016 jsem byl zaměstnán, nyní jsem na ÚP. Z platu mi byly strhávané nějaké exekuce. Kde zjistím, kolik přesně mi zbývá doplatit? Pokud budu zaměstnán, bude se mi exekuce nadále platit a strhávat?

Zdravím Vás, provádět exekuční srážky ze mzdy nebo z jiného příjmu lze i z podpory v nezaměstnanosti, pokud podpora převyšuje nezabavitelnou částku. Pokud jste provádění srážek ze mzdy neoznámil úřadu práce, neprodleně tak učiňte. Mám za to, že jakmile budete zaměstnán u nového zaměstnavatele, tak i ten bude pokračovat v provádění srážek ze mzdy.
Částku, kterou je nutné doplatit zjistíte dotazem přímo u exekutorského úřadu, který tuto exekuci vymáhá. Pro jistotu je lepší tento dotaz položit písemně, ale mám za to, že by Vám mělo být odpovězeno i na dotaz telefonický.