Exekuce nemocenské a mateřské (peněžitého příspěvku v mateřství, PPM)

1 odpověď

Mám exekuci na plat a teď jsem otěhotněla a půjdu na nemocenskou a posléze na meteřskou.
Kolik mi musí exekutor nechávat? Nebo nedá se exekuce po tu dobu pozastavit?

Zdravím Vás, exekuci lze provádět jak ze mzdy, tak i z nemocenských dávek a dokonce i z mateřské či rodičovského příspěvku. Z těchto částek Vám všal vždy musí zůstat nezabavitelná částka, jejíž výše je závislá na výši příjmu. Exekuci lze odložit v souladu s ust. § 54 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 266 odst. 1 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb. O odklad exekuce můžete požádat maximálně na dobu 6 měsíců a tato žádost musí být řádně odůvodně a podložena i listinnými důkazy. Osobně bych o odklad exekuce žádala tak 3 měsíce před termínem porodu, a to tak, aby byla exekuce odložena i po dobu prvních měsíců života dítěte. Přeji Vám pevné nervy a hodně zdraví Vám i dítěti.