Opakované odvolání oprávněného - kolikrát je možné se odvolat?

1 odpověď

Dobrý den,
kolikrát se může oprávněný odvolávat? Jelikož jsem se nedohodla s exekutorem, řeší celou záležitost soud. Nejdřív okresní, teď krajský a mám strach, že se bude moct oprávněný odvolávat do nekonečna- jelikož soud vždy rozhodl v můj prospěch.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, proti rozsudku okresního soudu (soudu prvního stupně) je přípustné odvolání k odvolacímu soudu, zde krajský soud. Pokus odvolací soud potvrdí rozsudek soudu prvního stupně, tak oprávněný již nemá možnost tento rozsudek napadnout řádným opravným prostředkem a tento rozsudek by měl nabýt právní moci. Avšak příliš nejásejte, neboť oprávněný ještě může podat tzv. dovolání (mimořádný opravný prostředek) k Vrchnímu soudu, který musí rozhodnutí soudu druhého stupně a případně i soudu prvního stupně přezkoumat v rozsahu dovolání.
Poté je již možnost jen ústavní stížnosti, ale procento úspěšnosti stěžovatelů u Ústavního soudu je velmi malé, takže bych se ústavní stížnosti moc netrápila.