Zdvojnásobení poplatku exekutorovi kvůli nesplacení dluhu do 30 dnů (1 den prodlení)

3 odpovědi

Dobrý den,
byla mi doručena do schránky výzva k uhrazení exekuce a to v celkové výši 4.333 Kč. S ohledem na to že ve výzvě bylo uvedeno že je nutno částku uhradit do 30 dnů od doručení a bohužel dopis byl pouze vhozen do schránky - nedostala jsem žádný lísteček o uložení zásilky. Raději jsem 13.7.2016 volala do exekutorské kanceláře - Exekutorský úřad Přerov a tam jsem si chtěla ověřit když budu dluh platit dnes (16.08.2016) příkazem z účtu zda i tak bude částka pořád 4.333 Kč bylo mi řečeno že ano. Platbu jsem uhradila a nyní mi přišla výzva že mám uhradit dalších 4.324,63 Kč a to z důvodu že platba byla přičtena na jejich účet až 14.7.2016 - tedy se náklady exekutora zdvojnásobily - mám nějakou možnost se bránit, byla jsem uvedena v omyl a navíc se mi nelíbí že bych náklady exekutora měla hradit tolik kvůli 1 dni. Jistina je 1007- Kč - uhrazeno 20. 5. 2016, náklady exekutora 4.333 Kč, uhrazeny 13.7.2016 - na jejich účet přičteno 14.7.2016 a nyní chtějí dalších 4324,63 Kč.
Děkuji za odpověď IP

Zdravím Vás, mám za to, že zde je bohužel v právu exekutor, a to proto, že pokud povinný neuhradí exekuci do 30 dní ode dne doručení výzvy k úhradě povinnému do 30 dní, tak exekutor po uplynutí této lhůtě činí úkony k provedení exekuce (lustrace majetkových poměrů povinného) a s tím souvisí i nárůst nákladů exekuce. Bohužel peníze jsou uhrazeny až připsáním peněz na účet exekutora. Navíc výzva povinnému k dobrovolné úhradě je doručována skutečně pouhým vhozem do domovní schránky užívané povinným, takže exekutor při doručování písemnosti nepochybil. Je mi líto, že pro Vás nemám příznivější zprávu.

Děkuji za upřesnění a informaci.

Zdravím Vás, za málo, je mi líto, že jsem Vás nepotěšila.