Exekuce za jiného dlužníka - neplacení pojistného osobou blízkou (pojištění automobilu, vozidla)

1 odpověď

Dobrý den.
2014-2016 jsem zaplatila již 3 exekuce (další zřejmě budou následovat) za svou tetu a všechny se týkaly provozu vozidla. To bohužel bylo napsáno na mě, ale nemám řidičský průkaz ŘP. Od roku 2009 do 11/2015 automobil vlastnila a používala teta. Neplatila povinné ručení a pokuty.
Mohu nějakým způsobem vymazat své jméno z registrů? Doložit, že dluhy se netýkají mně?
Předem děkuji za radu a pomoc.

Zdravím Vás, pokud jste uvedena jako vlastník vozidla, je Vaší povinností hradit povinné ručení, a to i v případě, kdy je vozidlo používáno jinou osobou tedy Vaší tetou.
V tomto případě Vás tedy zklamu, neboť z toho co uvádíte se mi exekuce na Vaši osobu bohužel jeví jako oprávněná. Pokud máte s tetou alespoň písemnou dohodu o tom, že ona bude vozidlo užívat a hradit povinné ručení, mohla byste náhradu škody (uhrazené exekuce z povinného ručení) vymáhat po ní.