Nezaplacené pojistné a exekuce - oprávněnost exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
sjednala jsem pojištění, ale bohužel jsem neměla na to abych to platila a oni na mě podali exekuci, že jsem dlužila 6.000 Kč. To byla přece moje věc jestli platím nebo ne. Děkuji za odpověd.
Slyšela jsem že některé exekuce se dají uplně zastavit, že jsou neoprávněné. Můžu podat sama návrh?
Děkuji.

Zdravím Vás, je jen věcí pojišťovny tedy oprávněného jak bude svoje pohledávky vymáhat. Pokud se tedy pojišťovna rozhodne pro soudní a následně exekuční vymáhání pohledávky je to její právo.
Důvody pro zastavení exekuce jsou upraveny v ust. § 268 odst. 1 písm. a) - h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), tak je nutné pročíst toto ustanovení, abyste mohla posoudit, zda některý důvod pro zastavení exekuce dopadá i na Vás, a pokud ano, je skutečně možné z tohoto důvodu podat návrh na zastavení exekuce.