Trestní příkaz a exekuce (dluh na výživném, alimentech)

1 odpověď

Pokud mám trestní příkaz a bývalý manžel si ho nevyzvedl, můžu i přesto předat příkaz exekutorovi?
Děkuji

Zdravím Vás, pokud je trestní příkaz v právní moci a je vykonatelný, tak můžete podat návrh na nařízení exekuce na majetek povinného. Exekuci nechť raději provede soudní exekutor, má více možností než soud a navíc jen exekutor může provést exekuci při výživném pro nezletilé dítě i tím, že povinnému zakáže řídit automobil (pozastavení řidičského oprávnění povinného), což nikdo jiný kromě exekutora nemůže.