Exekuce a datová schránka - je možné ignorovat papírový dopis a řešit jen věci z datové schránky?

1 odpověď

Dobrý den,
mám pár starých exekucí a rád bych to vše ukončil
je to přesně tři roky a 15 dnů kdy jsem si poříďil datovou schránku do, které přišlo několik exekucí na 600.000 Kč, ale je pár dalších se nachází na Solusu atd. Je to tak stejně jako s jakýmkoliv úředníkem státu, že když pošle písemně a mám datovku tak je platné pouze to co je v datovce přes to že poslal písemně?
Díky moc

Zdravím Vás, máte-li datovou schránku, tak Vám státní orgány, a soudní exekutoři mohou písemnosti doručovat výlučně do datové schránky, s tím, že doručení do datové schránky má stejné účinky, jako kdyby Vám byla písemnost doručena poštou, a naopak doručení do datové schránky, má dokonce i před klasickým doručení písemnosti poštou přednost, a to dle zákona č. 308/2008 Sb. Takže byly-li písemnosti doručovány do Vámi zřízené datové schránky, byly Vám řádně doručeny, a to i přesto, že Vám nebyly doručeny poštou, a s obsahem těchto písemností jste se neseznámil.