Dluh na výživném - za kolik měsíců mohu požádat o exekuci na neplatiče alimentů?

1 odpověď

Mohu podat návrh k soudu či podat žalobu na neplatícího otce mé dcerky již po prvním měsíci neuhrazené částky?
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, ano můžete, ale osobně bych ještě měsíc počkala, neboť otec Vám může výživné uhradit později, a to i částečně, nebo zcela uhradit další měsíc. Mějte na paměti, že Vy vždy po každé úhradě dlužného výživného musíte v rozsahu úhrady dluhu na výživném vzít žalobu co do výše úhrady zpět.