Exekuce firmy a prodej firemního auta - jak dopadne kupující?

1 odpověď

Dobrý den,
prodal jsem auto, které bylo napsané na firmu s. r. o po prodeji jsem zjistil, že na firmu je exekuční příkaz na podíl kde jsem 100% vlastníkem.
Ohrozil jsem kupujícího kterému jsem auto prodal a může o auto přijít! Částka za auto je 35.000 Kč.
Moc děkuji za odpověď.
Petr

Zdravím Vás, pokud jste auto prodal dříve než Vám byly doručeny listiny od exekutora, mám za to, že by kupujícímu mělo auto zůstat. Pokud jste však automobil prodat po datu vydání a doručení exekučního příkazu, je nutné počítat s tím, že kupující může o auto i přijít. Proto bych kupujícího kontaktovala s tím, že Vy mu vrátíte peníze a on Vám dá auto a vše mu vysvětlete. Od nařízení exekuce, totiž povinný nesmí nakládat se svým majetkem, tedy nesmí jej převádět, (kupovat, prodávat, darovat, směňovat,..) či jinak zatěžovat (použít jako zástavu), toto se týká veškerého majetku povinného, tedy i obchodního podílu a majetku společnosti, jíž je povinný jednatelem, (tedy zejména, pokud se jedná o dluh z podnikání). Pokud by povinný tento zákaz nerespektoval, dopustil by se trestného činu zkrácení věřitele. Popřípadě je možné kontaktovat exekutora a říci mu co se stalo, s tím, že kupní cenu vozidla poukážete na účet exekutora, čímž bude částečně či zcela uhrazena exekučně vymáhaná pohledávka.