Exekuce u rodičů trvalé bydliště - hrozí exekuce na můj majetek (plat, mzdu, mobiliář)?

1 odpověď

Dobrý den,
na rodiče byla uvalena exekuce a v současnosti jim hrozí, že přijdou o dům. V tomto domě, který rodiče obývají, mám však stále své trvalé bydliště (ale nežiji tam). Je mi jasné, že zde existuje možnost, že o dům opravdu přijdou a já tak přijdu o trvalé bydliště, ale především mě zajímá, zda to nějak může ohrozit mě? Pracuji, jsem bez jakýchkoliv dluhů. Je možné, že exekuce může přijít i na mě a na můj plat?
Mockrát děkuji.

Zdravím Vás, Vás exekuce rodičů neohrozí, neboť exekuce je vymáhána výhradně po povinných (Vašich rodičích). Vás by exekuce rodičů ohrozila jen v případě, kdy byste měl u rodičů nějaký svůj majetek, poté by Vám mohl být exekučně zabaven. Nic jiného Vám však nehrozí. Mám však za to, že své věci máte tam, kde se zdržujete, takže Vám skutečně exekuční postih nehrozí.