Podepsaná prázdná směnka - jak se bránit vymáhání exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
byla nám podstrčena prázdná směnka, jen název směnka jinak nic, a další den byla vyplněna o sumu a ostatní náležitosti. naše podpisy jsou jako avalové. neexistuje žádný příslib, či dohoda o ručitelství.
Je směnka platná? exekutor totiž vymáhá na nás plnění ze směnky a to více jak 7,5 milionu.
Děkujeme za odpověď,
Gajdušková Pavla

Zdravím Vás, existuje tzv. bianco směnka, která je zcela čistá. Při jejím vyplňování by se však měla respektovat dohoda (vyplňovací právo směnečné). Jelikož však směnky nejsou přímo mým oborem, obraťte se s tímto dotazem raději na kolegu, který se zde zabývá obchodním právem, ten Vám tento dotaz odpoví lépe a fundovaněji než já.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/dotaz/. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.