Exekuce pro neplacení popelnic v době nezletilosti - kdo je odpovědný za dluh nezletilého za svoz TKO?

1 odpověď

Zdravím,
25.08.2016 na mně byla uvalena exekuce ve které mám (jako student) uhradit více jak 25.000 Kč
dle informací na mně byla uvalena kvůli nedoplatku z roku 2009 za popelnice. Mohu s tím jako osmnácti letý něco dělat, abych to neplatil za rodiče já?

Zdravím Vás, to je problém, mám za to, že rodiče by tuto exekuci měli uhradit za Vás, neboť vy jako nezletilý jste nemohl tušit, že rodiče za Vás popelnice neuhradili. Pokud by tuto exekuci nechtěli rodiče uhradit, doporučuji podat návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), s tím, že budete argumentovat tak, že Vám nebyl řádně doručen exekuční titul (platební výměr na poplatek za komunální odpad za rok 2009), že jste se o tomto dluhu dozvěděl až z listin doručených Vám exekutorem a že tedy tento exekuční titul vůči Vám nenabyl právní moci ani vykonatelnosti a dále uveďte, že v roce 2009 jste byl nezletilý. Tudíž se jedná o nezpůsobilý exekuční titul na jehož základě nemůže být exekuce nařízena a je tedy dán v souladu s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu zákonný důvod pro zastavení exekuce.
Pokud by to nevyšlo, bude nutné exekuci uhradit a poté požadovat po rodičích, aby Vám tuto částku spláceli.