Předlužení - jak z toho ven?

1 odpověď

Dobrý den.
2014 som prestal platit svoje dlhy na SVK. Žijem viac ako rok a pol (04/2015-11/2016) v ČR a mam trvaly pracovný pomer s minimálnou mzdou. Dlhy mi vznikly u viacerých spoločností. Vo VUB banke je to spotrebný uver ktorý bol vo výške +-3000 eur plus prečerpanie účtu. U zdravotnej poisť. Dôvera cca 120 eur a dalšie dve nebankové pôžičky v cca rovnakej výške 400 eur každý.
Mám 22 rokov a v tejto oblasti toho moc neviem. Chcem sa opýtat aké mám podniknúť kroky aby som nemal exekuciu a malo to čo najmenši dopad na moje mesačné výdavky. So spoločnostami niesom v kontakte cez 2 roky (2014-2016)

Zdravím Vás, pokud nejste s věřiteli déle než dva roky v kontaktu, těžko můžete očekávat, že k Vám budou vstřícní. Navíc mám za to, že pobíráte-li minimální mzdu tak peněz nazbyt nemáte. Na Vašem místě bych se s Vaší neradostnou situací svěřila rodině a doufala bych v pomoc rodině, aby se Vaše dluhy začali umořovat a tedy hradit. Jen takto totiž můžete předejít exekuci.