Dluhy manžela z podnikání a smr, úmrtí - přejdou dluhy na manželku?

1 odpověď

Dobrý den,
nedávno jsem se dozvěděla, že má manžel dluhy z podnikání. Zatím je platí, ale mám strach, kdyby se mu něco stalo, abych nepřišla o byt, bojím se i případné exekuce na plat… Byt je psaný na mě, získala jsem ho výměnou za byt, který jsem vlastnila před uzavřením manželství. Je nějaká možnost, jak to vyřešit?
Děkuji

Zdravím Vás, zde je nejlepší se poradit s advokátem, protože nevím jak moc je reálná hrozba exekuce u Vašeho manžela. Nejlepší by bylo zajít k notáři vše mu říci a sepsat u něj dohodu o zúžení SJM (společného jmění manželů). Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz.