Pořadí exekucí - která exekuce bude strhávána jako první?

1 odpověď

Dobrý den.
Zaměstnanec má 3 nepřednostní exekuce. Na
školení nám bylo řečeno, že se mají strhávat všechny exekuce
najednou.
Máme program Pamika a ten to po zadání dělá. Ozval se nám
exekutor z první exekuce. že to děláme špatně, že nejdříve
musíme strhávat první exekuci. Kde je tedy pravda?
Děkuji za odpověď. Mašková Eva

Zdravím Vás, exekuce je nutné strhávat v pořadí v jakém Vám byly doručeny jednotlivé exekuční příkazy, takže jako první je nutné srážky ze mzdy poukazovat na exekuční příkaz, který Vám byl doručen jako první v pořadí a pokud by něco zbylo pro exekutora, tak tuto částku případně zaslat na druhou exekuci. Pokud by nic nezbylo tak vše dát na exekuci první v pořadí, Z toho plyne, že pravdu má soudní exekutor,