Exekuce rozhodčí nálezu, exekuční doložky

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat jestli exekuce se slovním spojení "rozhodčí nález" nebo "rozhodčí doložka" platí a nebo neplatí. Pojem rozhodčí nález byl už zrušen.
Například v usnesení soudu, kde je věta:
Exekutorský úřad… pověřený vedením exekuce na základě pověření Okresního soudu… ze dne 17.06.2014… k vymožení povinnosti dle vykonatelného rozhodčího nálezu.
A nebo jsou zrušeny pouze ty rozhodčí příkazy kde nevystupuje soud?
Doufám že jsem to napsala srozumitelně.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, rozhodčí doložka je ustanovení ve smlouvách, jimiž svěřujete rozhodování sporů z této smlouvy formou rozhodčího řízení, dle pravidel uvedených v této rozhodčí doložce. Rozhodnutí vydané rozhodci je rozhodčí nález, který je exekučním titulem a jej tedy exekučně vymahatelné. Pokud však soud rozhodčí nález zrušil, je tento neplatný a exekuce nemůže být vedena na základě zrušeného rozhodčího nálezu. Možná by nebylo od věci vzít všechny listiny, které k věci máte a jít se poradit s advokátem. Vy tyto listiny máte k dispozici, já nikoli a tudíž obsah žádné z Vámi uváděných listin neznám. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz.