Darování auta dlužníkovi s exekucí - zabaví exekutor automobil?

1 odpověď

Dobrý den,
moje maminka splácí od 08/2014 dluh po vyhlášení osobního bankrotu. Užívá automobil, který je psán na mého bývalého manžela, a ten by jej chtěl nyní nechat přepsat na mámu.
Já si ale nejsem jistá tím, zda od něj může auto jen tak dostat. Nepřijde o něj, pokud jí ho dá?
Děkuji Vám za odpověď.

Zdravím Vás, ano maminka by o automobil skutečně mohla přijít, a to proto, že v ust. § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.) je uvedeno, že dlužník musí majetek získaný dědictvím nebo darem poskytnout insolvenčnímu správci, který jej zpeněžení a výtěžek zpeněžení tohoto majetku použije jako mimořádnou splátku. I proto bych tento krok nečinila.