Úroky dluhu z podninkání za dobu konkursu - může je věřitel požadovat?

1 odpověď

Dlužím věřiteli od roku 2002. 2006 jsem na sebe vyhlásil konkurs jako na podnikatele - fyzickou osobu. Konkurs byl ukončen na jaře 2016. Věřitel dostal část pohledávky a nyní exekučně vymáhá zbytek. Ale úroky požaduje za celou dobu tj od 2002. Je toto možné? Myslím že po čas konkursu - kdy jsem ani neměl možnost cokoli ovlivnit, by úroky být počítány neměly.
Děkuji.

Zdravím Vás, po dobu konkursu dle mého názoru úroky dále nabíhají. Úroky nenabíhají pouze u oddlužení plněním splátkového kalendáře nebo u oddlužení zpeněžením majetkové podstaty.