Může exekutor zabavit majetek na fakturu na jinou osobu než dlužníka v exekuci?

3 odpovědi

Dobrý den, přítel má dluh z manželství. U rozvodu se jeho bývalá žena zavázala dluh platit, avšak jej nehradí a hrozí na něj také exekuce. I když podepsala u rozvodu papír, kde se zavázala dluh platit, přesto údajně přítel není "z obliga".
Chtěli bychom si společně koupit nový nábytek do obývacího pokoje, ale já mám strach, aby nám ho exekuce nevzala. Proto bych se ráda zeptala, zda v případě, kdyby veškerý nový nábytek by byl na faktuře psaný na mne, zda by mi jej mohl exekutor zabavit.
Moc děkuji za radu!

Zdravím Vás. jelikož s přítelem nejste manželé, tak pokud bude všechen pořizovaný nábytek a rovněž i v budoucnu případně ostatní věci pořizované psány na Vaše jméno, exekutor tyto věci nemůže zabavit, neboť Vy nejste manželka povinného. Takto tedy máte možnost ochránit majetek před exekucí v manželství by to již nešlo.

MOC DĚkuji!!

Za málo, kdybyste cokoli potřebovala, můžete se na nás obrátit.