Ukončení insolvence a srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

1 odpověď

Dobrý den,
insolvenci jsem začala platit 04/2012, znamená to že poslední platba bude opět ve stejném měsíci 4/2017? Pokud se jedná o ukončení strhávání ze mzdy, nevím, jestli mám hlásit já zaměstnavateli, nebo má informovat insolvenční správce.
Děkuji

Zdravím Vás, oddlužení splátkovým kalendářem trvá 60 měsíců, takže by poslední splátka měla být na účet insolvenčního správce zaslána v březnu 2017. Ohledně administrativních věcí v zaměstnání bych vše řešila s insolvenčním správcem, neboť je to on, kdo vyrozumívá soud o splnění oddlužení a soud následně vezme splnění oddlužení na vědomí a případně Vás, pokud o to požádáte rovněž osvobodí od placení pohledávek. Toto usnesení soud zasílá rovněž i zaměstnavateli dlužníka, takže by poté mělo být vše v pořádku. O osvobození od placení pohledávek si rozhodně požádejte, (soudy osvobodí jen pokud o to dlužník písemnou formou požádá). Insolvenční správce Vám poradí jak tuto žádost formulovat.