Exekuce na auto a splácení dle splátkového kalendáře - může exekutor přesto zabavit auto, automobil, vozidlo?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, bylo mi exekučně zabaveno vozidlo, na to jsem se odvolala a zažádala o splátkový kalendář, který mi byl schválen.
Auto které mám převyšuje hodnotu dluhu. Může exekutor auto odvést i když dodržím splátkový kalendář?
Děkuji

Zdravím Vás, praxe exekutorů je rozdílná, nejprve musí být rozhodnuto o "odvolání proti zabavení automobilu" a poté by exekutor mohl s automobilem cokoli podnikat. Mám však za to, že budete-li řádně a včas dodržovat sjednaný splátkový kalendář o automobil byste přijít neměla. Pokud by však "odvolání" nebylo vyhověno a Vy byste splátkový kalendář porušila, je nutné počítat i se zpeněžením automobilu v dražbě. Pro exekutory je vždy snažší, když mají hotové peníze než když zpeněžují majetek povinného.