Exekuce - výzva ke splnění vymáhané povinnosti

1 odpověď

Dobry den,
dna 6.1.2014 som podpisala zmluvu v Ceskej pojistovni- pojisteni odpovednosti zprostredkovatele pojisteni. Tato zmluva ale nadobudla platnost zrejme az 1.2.2014. Teraz mi prisla vyzva ke splneni vymahane povinnosti a v nej je uvedena vyska vymanahnej sumy k datumu 10.1.2017. Moja otazka znie, je to podla prava uz premlcana 3 rocna lehota alebo nie je?

Druha vec: za dobu co som v Ceskej pojistovni pracovala som riadne nahlasila zmenu trvalej adresy, no aj tak mi postu posielali na staru a neaktualnu adresu, taktiez v CP vedeli, ze odchadzam a mali na mna kontakt a nikdy sa mi neozvali. Neprisiel mi ani jeden jediny list, ze mam nieco zaplatit ako aj od nich, tak aj od vymahacskej spolocnosti. Pritom som s CP jednala, nakolko som im platila kurz, ktory som u nich robila a neoznamili mi ziadne ine vedlajsie polozky, ktore maju byt uhradene, takze som si myslela, ze vsetko s nimi mam vyriesene a brala to ako samozrejmost.

Taktiez s exekucnym uradom som jednala, a oni mi posielaju listy na uplne neznamu adresu v Prahe, kde som nikdy nezila a k tymto listom sa teda nemam ako dostat. Dokonca som pisala ziadost na posielanie korespondencie na adresu, kde zijem no nebolo mi vyhovene a listy idu do Prahy. No na zaklade mojej ziadosti o zmenu adresu pisomnej komunikacie mi to exekucny urad aj s odpovedou, ze moj dopis od nich isiel na moju *udajnu adresu* v Prahe poslal kopiu tejto vyzvy do emailu.

Prosim vas, ako sa da proti tomuto branit? Dakujem vam za vas cas a cennu radu. Zelam krasny den!

Zdravím Vás, k prvému dotazu uvádím, že exekuce skutečně není promlčená, neboť od právní moci exekučního titulu do doby podání návrhu na nařízení exekuce neuplynulo 10 let.
K dalšímu dotazu uvádím, že je-li pravda vše co uvádíte, neprodleně bych podala k exekutorovi návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), a v návrhu na zastavení exekuce bych argumentovala tak, že ačkoli jste oprávněnému řádně nahlásila změnu adresy, byli Vám výzvy k úhradě a zřejmě i exekuční titul zaslány na adresu na které se již. nezdržujete, což dokládáte kopií povolení k pobytu na území ČR, kopií aktuální pracovní smlouvy, … S ohledem na výše uvedenou skutečnost Vám tedy ani nebyl řádně doručen exekuční titul (rozhodnutí, na jehož základě je exekuce nařízena) a ve vztahu k Vám tedy tento exekuční titul nemohl nabýt právní moci ani vykonatelnost a jedná se tedy o nezpůsobilý exekuční titul, na jehož základě nelze exekuci nařídit ani vykonat a v tomto případě je tedy naplněn zákonný důvod pro zastavení exekuce upraveny v ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu a Vy navrhujete, aby exekutor, případně exekuční soud vydal usnesení o zastavení této exekuce.