Poplatky spojené s exkucí - mohou být 22.000 Kč u dluhu 1.400 Kč?

1 odpověď

Dobrý den,
je možné aby dluh na 1.416 Kč vzrostl až na částku 24.000 Kč?
To neexistuje žádný limit s odhledem na výši dlužné částky?
Bohužel po přečtení zobrazených dotazů mám pocit, že exekutor může všechno.

Zdravím Vás, zde velice záleží na znění exekučního titulu. Pokud byl navíc oprávněný právně zastoupen tak celková výše vymáhané pohledávky vzroste o náklady právního zastoupení v řádech tisíci korun. Dále uvádím, že minimální náklady exekuce jsou 7.865,- Kč, což je dle vyhlášky o odměnách soudních exekutorů, dále zde máme rovněž i soudní poplatek a konečně i příslušenství, což by ve svém souhrnu mohlo přestavovat právě i Vám uváděnou celkovou dlužnou částku.